We use cookies. For further information see our Privacy Policy bookmark.

  I Agree

×

English English,EUR

Select country of delivery:

pl de nl BE AT CZ SK HU DK LU IT FR

Select laungage:

en pl

Select currency:

FREE SHIPPING FROM 99 EUR (Europe)
FREE RETURNS
30 DAYS RETURN POLICY
pl

Poland (PLN)

de

Germany (EUR)

nl

Netherlands (EUR)

BE

Belgium (EUR)

AT

Austria (EUR)

CZ

Czech Republic (EUR)

SK

Slovakia (EUR)

HU

Hungary (EUR)

DK

Denmark (EUR)

LU

Luxembourg (EUR)

IT

Italy (EUR)

FR

France (EUR)

Przez zabawę do pasji!

Tuż przed rozpoczęciem szkolnej nauki, albo już jako dzielny pierwszoklasista: sześcioletnie dziecko zaczyna etap, w którym czeka na niego wiele wyzwań! Jak pomóc takiemu malcowi rozwijać naturalną ciekawość świata? Jak zachęcić go do poszerzania zainteresowań? Oczywiście poprzez to, co dzieci kochają najbardziej, czyli… zabawę! Sprawdź nasze propozycje zabawek, które pomogą sześciolatkowi odnaleźć swoją pasję. Kto wie, być może zainteresowania z dzieciństwa będą mu towarzyszyć przez całe życie? Kim może stać się Twoja pociecha?

1. Podróżnik i odkrywca

Ahoj, przygodo! Wyruszcie wspólnie w fascynującą podróż dookoła świata, na początek… nie ruszając się z domu! Jak to zrobić? Układając puzzle Błękitna planeta! Najpierw zabawą i łamigłówką w jednym będzie układanie elementów – są dwustronne, więc trzeba się trochę nagimnastykować! Po ułożeniu puzzli będziecie mieli przed sobą przepięknie ilustrowaną mapę świata. Szczegółowe, barwne obrazki świetnie oddają różnorodność i bogactwo naszej planety! Zachęcają też do zadawania pytań i szukania odpowiedzi: w co ubrany jest Eskimos? Jakie zwierzęta żyją w Chinach? Pytania możecie zadawać sobie na zmianę! A może urządzicie mały quiz? Dalej mało Wam przyrodniczej wiedzy? Sięgnijcie po książki z serii Niesamowita Natura wydawnictwa Sierra Madre! Dziecko znajdzie w nich zaskakujące ciekawostki i mało znane fakty o zwierzętach. Taką wiedzą można zabłysnąć na przykład wśród rówieśników w przedszkolu lub szkole!

What you will be need?

2. Szef kuchni

Głodni wrażeń? Dzisiaj kuchnię przejmują dzieciaki! Karty Gotuj z Dzieckiem od wydawnictwa Sierra Madre dostarczają wielu pomysłów na posiłki, które dziecko może przygotować samo lub z Twoją niewielką pomocą. Na każdej karcie z jednej strony znajduje się zdjęcie potrawy, lista składników potrzebnych do jej wykonania, liczba porcji i czas przygotowania. Po drugiej stronie mały kucharz znajdzie przejrzyste, ilustrowane instrukcje. Dodatkowo każdy przepis jest oznaczony stopniem trudności – najlepiej zacząć od tych najłatwiejszych (z jednym widelcem) i stopniowo sięgać po trudniejsze! Postępy na pewno ucieszą malucha i umocnią jego wiarę we własne możliwości. A może po takim wspólnym pichceniu Twój mały szef kuchni nabierze apetytu na więcej i któregoś dnia dostaniesz do łóżka przygotowane przez niego śniadanie?

3. Wszechstronny artysta

Malowanie, lepienie, formowanie: te “artystyczne” aktywności to przede wszystkim świetna zabawa! Ale nie tylko – dzięki nim dziecko może odkryć w sobie wielkie zapasy kreatywności, jednocześnie trenując sprawność manualną, niezwykle ważną dla jego rozwoju. Dlatego zachęć małego artystę do zabawy ciastoliną z serii Tutti Frutti! Co w niej fajnego? Zachwyca kolorami i smakowitymi, owocowymi zapachami, a gdy “zdarzy się” jej zaschnąć, da się ją jeszcze odratować! Wystarczy dolać do pojemniczka trochę wody i zamknąć ją na noc – rano można lepić od nowa! I choć dla dzieci chyba nie ma większej frajdy niż ta, kiedy mogą nie zważać na bałagan dookoła i dać upust swojej kreatywności, to twórczym chaosem niekoniecznie zachwyceni są rodzice… Dlatego przydatnym gadżetem dla małego artysty jest silikonowa mata Flower Play Mat, która zmienia się w pole do artystycznych doświadczeń. Do pojemniczka w kształcie kwiatka można wlać farbki, wsypać koraliki i inne potrzebne drobiazgi. A po skończonej zabawie dzieło przyszłego mistrza wędruje na wystawę (tzn. drzwi lodówki lub ścianę w salonie), mata do zmywarki – i już!

4. Konstruktor i stolarz

Majsterkowanie to zajęcie, które daje mnóstwo satysfakcji! Jego efekty widać bardzo szybko, więc dzieci chętnie próbują swoich sił w “technicznych” zabawach. Dla maluchów, które nie mają jeszcze zbyt dużej wprawy w posługiwaniu się narzędziami, na początek świetnie sprawdzą się Zestawy konstruktora marki Janod. Z drewnianych elementów można skręcać proste konstrukcje: pojazdy, roboty i maszyny. Taka zabawa to dla każdego przedszkolaka świetne ćwiczenie koncentracji, precyzji i logicznego myślenia! A dla bardziej wprawnych małych majsterkowiczów prawdziwą gratką będzie Skrzynka z narzędziami Deluxe. Z tym zestawem kończy się zabawa w naśladowanie, a zaczyna prawdziwa praca w drewnie! Narzędzia mają metalowe części, dzięki czemu można nimi wykonywać bardziej precyzyjne czynności – oczywiście pod nadzorem dorosłego! Takiego wyposażenia nie powstydziłby się nawet profesjonalny stolarz!

5. Biolog... poliglota!

Masz w domu niepotrzebną białą koszulę? Zamień ją w… fartuch naukowca! Może się przydać, gdy Twoja pociecha zamieni się w małego biologa, bawiąc się układanką magnetyczną Ciało człowieka. Jej kolorowe elementy w przystępny sposób przedstawiają dziecku budowę ludzkiego organizmu. Zabawą jest nie tylko układanie puzzli na tablicy według wzorów na kartach, ale też nazywanie różnych części ciała przy pomocy wskaźnika. A gdy maluch będzie miał nazwy wszystkich narządów w małym palcu, może sięgnąć po karty w innych wersjach językowych – jest ich aż 12 do wyboru! Przy okazji może i Ty dowiesz się czegoś nowego – bo czy wiesz, jak jest “wątroba” po francusku?

Read also